Jakie są najczęstsze awarie BMW Serii 5?

BMW Serii 5 należy do jednych z najczęściej wybieranych samochodów używanych. Oczywiście mowa tu o starszych generacjach, które wciąż zapewniają sporo luksusu, a nie kosztują majątku. Trzeba się mieć jednak na baczności, ponieważ utrzymanie niektórych wersji jest drogie. W związku z tym, jakie są najczęstsze awarie BMW Serii 5? Na jakie wersje warto postawić?

Jakie są najczęstsze awarie BMW Serii 5?

W związku z tym, że BMW 5 od wielu lat należy do najbardziej popularnych modeli na rynku wtórnym, można przebierać spośród nich. Każdy znajdzie coś dla siebie, jednak warto zwrócić uwagę na to, co kupujemy. Nie każda odmiana zasługuje na uznanie pod względem bezawaryjnej eksploatacji, a na tym powinno wszystkim zależeć. W zależności od generacji model ten mogą trapić różnego rodzaju awarie i usterki, które przytrafiają się wszystkim wersjom.

W przypadku starszej generacji, która wciąż jest popularna, czyli E39, warto zwrócić uwagę na elektronikę. W wielu przypadkach może być ona po prostu stara, w związku z czym różnego rodzaju wiązki i układy mogą być niesprawne. Dotyczy to przede wszystkim modułu komfortu, odpowiedzialnego za wiele układów w samochodzie. Jego awarie nie są szczególnie częste, jednak mogą być uciążliwe. Ponadto podobnie jak w innych modelach BMW z tamtych lat, awaryjny może być wyświetlacz.

W przypadku nowszej generacji E60, która również jest niezwykle popularna, warto zwrócić uwagę na zawieszenie i elektronikę. Ten pierwszy element może być po prostu zużyty, w związku z czym do wymiany może być dużo części. Jest to mało wygodne i uciążliwe. W przypadku elektroniki częstym problemem są wyświetlacze, które po latach odmawiają posłuszeństwa, a także awaryjny układ aktywnego wspomagania kierownicy, który może się zepsuć.

Na jakie wersje BMW Serii 5 warto postawić?

Warto też pamiętać, że BMW Serii 5 są oferowane w wielu wersjach silnikowych. Wiele z nich oferuje sportowe doznania, jednak jest to okupione wysokim spalaniem i awaryjnością. Jednak to drugie można łatwo ominąć, jeśli wybierzemy odmianę, która słynie z solidności. Jest to niezwykle ważne, jeśli zależy nam na długiej i bezproblemowej eksploatacji auta. Wszystko zależy też od generacji, o której mówimy, ponieważ w zależności od rocznika sporo mogło się zmienić.

W przypadku starszej generacji, czyli E39, warto zwrócić się w stronę diesli 530d lub 525d. Są one w miarę bezawaryjne, a także oferują dużą dynamikę i przyzwoite spalanie. Są znakomitym wyborem, jeśli planujemy robić tym samochodem dłuższe trasy. Jeśli chcemy uzyskać większą przyjemność z jazdy, warto wybrać mocne benzyny. Mogą być to odmiana 530i, która ma mocną jednostkę R6. Jeśli zależy nam na mocy, warto wybrać 540i, które jest wyposażone w V8.

Jeśli zależy nam na kupnie nowszej Serii 5 o oznaczeniu E60, warto wybrać diesle 530d lub 535d. Ten drugi może być ryzykownym wyborem, jeśli nie był odpowiednio serwisowany, jednak odwdzięczy się znakomitą dynamiką jazdy. W przypadku benzyn można zwrócić się w stronę wolnossącego 530i, który jest bezawaryjny lub 535i, który posiada dwie turbiny, jednak może wymagać serwisowania. Ciekawym wyborem są także modele z V8 pod maską, czyli 545i lub 550i. Znakomicie brzmią, jednak ich utrzymanie jest drogie.

Gdzie można kupić BMW Serii 5?

BMW Serii 5, podobnie zresztą jak innych aut, można szukać na różnych serwisach z ogłoszeniami. To właśnie tam wystawia je większość użytkowników. W ofertach związanych z tym samochodem można wręcz przebierać, ponieważ jest ono bardzo popularne. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ jest to znakomity wybór w swoim segmencie. Warto rozpocząć od internetu, gdzie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę modelu. Powinniśmy w ten sposób otrzymać długą listę aut. Innym sposobem jest skorzystanie z różnych grup zrzeszających fanów modelu. BMW Serii 5 posiada szerokie grono użytkowników, którzy po pewnym czasie z pewnością będą chcieli pozbyć się swojego samochodu. W takim przypadku można przebierać z wielu ofert konkretnych modeli. Często były one użytkowane przez fanów BMW Serii 5, dzięki czemu są zadbane i odpowiednio utrzymane. W takich miejscach można też dowiedzieć się więcej o poszczególnych wersjach.