Nowe modele BMW 2022

BMW to pochodząca z Niemiec, a dokładniej z rejonu Bawarii marka samochodów osobowych, która jest jedną z najbardziej popularnych w Polsce. Z tego powodu wszelkie premiery nowych modeli tej marki, czy nawet faceliftingów cieszą się ogromną popularnością. Oto wszystkie premiery oferowane przez BMW, które miały już miejsce lub będą mieć miejsce w 2022 roku.

Co BMW przygotowało na rok 2022?

Podobnie jak w wypadku wielu innych producentów w tym momencie BMW skupia się przede wszystkim na rozwoju swojej gamy elektrycznych pojazdów. Ma to niesamowicie duże znaczenie, gdyż w 2022 roku Unia Europejska ogłosiła, że od 2035 roku sprzedaż nowych samochodów z silnikami spalinowymi ma być niemożliwa, a co za tym idzie producenci, którzy szybko przystosują się do nowych realiów, poradzą sobie po prostu lepiej.

Najważniejsze premiery BMW w 2022 roku — BMW Serii 7

Zdecydowanie jedną z najważniejszych premier dla BMW, które miały miejsce w 2022 roku, było zaprezentowanie nowej odsłony BMW serii 7. Obecna generacja tego auta na rynku była dostępna aż od 2015 roku, co oznaczało, że pora na zmiany. Te okazały się całkiem kontrowersyjne z racji na stylistykę topowej limuzyny z Bawarii.

W nowym BMW serii 7 uwagę zwraca przede wszystkim ogromny grill, który jest większy niż kiedykolwiek w tej linii modelowej. Takie podejście do projektowania swoich aut BMW pokazuje już od kilku premier, lecz wciąż budzi ono spore kontrowersje. To, co również zwraca na siebie uwagę to reflektory. Wybijają się przede wszystkim górne, które są bardzo cienkie i szerokie.

Ciekawie jest również we wnętrzu, gdzie znalazło się miejsce dla ogromnego ekranu, który rozciąga się od lewej strony deski rozdzielczej aż do końca panelu środkowego. Ma on służyć do obsługi systemu multimedialnego, a także komputera pokładowego. Wraz z BMW serii 7 zaprojektowano również odmianę elektryczną nazwaną BMW i7.

BMW M2

Premiera BMW M2 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych. Jednym z powodów jest fakt, iż ma mieć ona miejsce w roku, w którym dywizja BMW M świętuje swoje 50 urodziny. BMW M2 to auto, które cieszy się naprawdę sporą popularnością jako najtańszy samochód z pełnoprawnej gamy aut BMW M.

To, że BMW M2 jest najmniejszym z aut BMW M, nie oznacza jednak, że jest warte najmniej uwagi. BMW M2 jest bowiem niezwykle ciekawym sportowym coupé o kompaktowych rozmiarach, które oferuje naprawdę dobre osiągi, a przy tym może pozwolić kierowcy na mnóstwo zabawy. Takie auta w tych czasach są dość rzadkie, więc nie powinien dziwić fakt, że ta premiera, którą zaplanowano na październik 2022 roku, tak ekscytuje ludzi.

Liftingi przeprowadzone przez BMW w 2022 roku

W 2022 roku oprócz nowych modeli BMW zaprezentowało również wiele ciekawych, a także potrzebnych faceliftingów. Jeden z nich dotyczy jednego z najważniejszych modeli dla bawarskiej marki. Mowa oczywiście o BMW serii 3, które otrzymało podobnie jak inne auta od BMW spory, zakrzywiony ekran systemu iDrive, który pozwala na obsługę systemu multimedialnego.

Faceliftingiem objęte zostało również BMW X7, czyli topowy SUV w gamie bawarskiego producenta. Auto to zaliczane jest do segmentu F i ma oferować wszystko to, co najbardziej luksusowe i najlepsze w gamie BMW. Model ten oferuje ogromną przestrzeń dla pasażerów, którzy mogą podróżować w niezwykle komfortowych warunkach.

Liftingowi poddana została również seria 8. Nie jest on jednak bardzo rozbudowany, gdyż wszelkie zmiany można określić jako bardzo kosmetyczne. Jest to sytuacja ostatnio w BMW niespotykana, gdyż ta marka wszystkie swoje auta modyfikuje raczej w bardzo rozbuodwany sposób. Z zewnątrz w BMW serii 8 zmieniły się jednak tylko zderzaki, a także dodano podświetlane przednie nerki. We wnętrzu z kolei pojawił się nowy ekran systemu multimedialnego, który ma przekątną 12,3 cala.

Nowości oferowanych przez BMW w tym roku jest jednak znacznie więcej. Zmiany dotykają bowiem takich modeli jak BMW serii 2, BMW serii 4, a także pojawiają się nowe auta w postaci BMW i4, BMW iX M60, BMW XM, czy też nowej generacji BMW X1.