Nowe modele BMW

BMW to jedna z ulubionych marek Polaków. Cieszy się ona niezwykle dużą popularnością na rynku wtórnym zarówno wśród młodszych, jak i starszych kierowców. Duże wzięcie mają też nowe modele BMW, gdyż bawarska marka była liderem polskiego rynku w segmencie premium w trakcie 2022 roku. Jakie nowe modele BMW pokazało nam w jego trakcie i co czeka nas w roku 2023?

Jakie nowe modele BMW prezentowało w 2022 roku?

Rok 2022 był nawet udany dla bawarskiej marki. Przede wszystkim pokazała ona bardzo ważne dla siebie modele, do których należy zaliczyć między innymi flagową limuzynę, czyli BMW serii 7. Nie była to jednak pierwsza premiera tego roku. Niemcy rozpoczęli bowiem od pokazania nowego BMW serii 2 Coupé, czyli kompaktowego coupé z napędem na tył którego poprzednia generacja cieszyła się naprawdę sporą popularnością. W tym samym czasie zaprezentowano też nową odsłonę BMW serii 8 w wersjach Coupé, Gran Coupé oraz Cabrio. Nieco później pokazani też BMW serii 2 Active Tourer.

Około połowy roku BMW pokazało sportową wersję swojego elektrycznego SUVa. Mowa tu oczywiście o BMW iX M60. Prawdziwie sportowego SUVa zaprezentowano nieco później w postaci BMW XM, czyli futurystycznego SUVa wyposażonego w potężny silnik V8 o mocy aż 653 koni mechanicznych.

Model XM to nie jedyny duży SUV, który został zaprezentowany klientom marki BMW w 2022 roku. Doczekali się oni również liftingu BMW X7, czyli najbardziej luksusowego SUVa w całej gamie będącego odpowiednikiem kultowej serii 7. Jest to auto ogromne, w którym można podróżować w sporą liczbę osób i do tego w niesamowicie komfortowych warunkach.

Co oglądać mieli również fani dywizji BMW M. W tym roku doczekaliśmy się przede wszystkim kontynuacji bardzo udanego BMW M2. To małe sportowe coupé nie doczekało się jednak aż tak dobrego przyjęcia, jak swój poprzednik, między innymi ze względu na to, jak zaprojektowano przód tego samochodu. Oprócz tego zobaczyliśmy też BMW M4 CSL Coupé, czyli podrasowaną wersję BMW M4. Doczekaliśmy się również kolejnej odmiany BMW M3, a dokładniej M3 Touring, czyli po prostu odsłony tego kultowego auta z nadwoziem typu kombi.

Co BMW przygotowało na rok 2023?

Dokładne plany BMW nie są znane. Bardzo możliwe, że rozpoczynający się właśnie rok będzie nieco spokojniejszy niż ten miniony, w trakcie którego działo się naprawdę dużo. Z pewnością do salonów na dobre trafi spora część zeszłorocznych premier. Mowa tu między innymi o BMW XM oraz BMW M2 Coupe. Co do BMW XM to możemy też spodziewać się pewnej nowości w tym roku. Jesienią 2023 roku planuje się bowiem przedstawienie nowej wersji tego super szybkiego i luksusowego SUVa.

Nowością ma być bowiem BMW XM Label Red, czyli najszybszy SUV na świecie. Jego moc ma wynosić bowiem aż 748 koni mechanicznych, a moment obrotowy powinien wynosić dokładnie 100 niutonometrów, więc trzeba przyznać, że mówimy o parametrach imponujących nawet dla auta supersamochodu, a co dopiero gdy mówimy o luksusowym SUVie długim na ponad pięć metrów, którego zaledwie podstawowa wersja potrzebuje tylko 4,3 s na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h.

BMW szykuje jednak jedną ogromną premierę na rok 2023. Mowa o absolutnie kultowym przedstawicielu klasy średniej, czyli BMW serii 5. W 2023 roku ma się bowiem zakończyć produkcja siódmej generacji tego modelu, którą możemy spotkać z kodami fabrycznymi G30, G31 oraz F90. Obecna była w produkcji od 2017 roku i Bawarczycy uznali, że pora na zmiany.


Razem z BMW serii 5 pokazane ma zostać też BMW i5, czyli elektryczna wersja kultowej limuzyny. Premiera podobno ma mieć miejsce wczesną wiosną, lecz nie jest jeszcze dokładnie potwierdzona. W sieci można jednak znaleźć wiele zdjęć prezentujących nowe BMW serii 5 oraz BMW i5, gdyż prototypy już regularnie wyjeżdżają na ulice. Oczywiście są one w kamuflażu, więc nie zobaczymy tam zbyt wiele, a w zasadzie tylko tyle, ile chce pokazać nam BMW.

Oprócz BMW serii 5 można spodziewać się też drugiej generacji BMW X2. Plotki mówią również o tym, że ten kompaktowy SUV także doczeka się elektrycznego odpowiednika niczym bardzo sporo modeli tej bawarskiej marki.