Nowości modelowe BMW w 2023 roku

Początek każdego roku zazwyczaj kojarzy się z przewidywaniami i ekscytacją związaną z tym, że czekamy na nowe premiery motoryzacyjne. Każdy rok to okres, w którym producenci wprowadzają do swoich gam modelowych nowości, czy też kolejne generacje dobrze znanych już samochodów. Co więc BMW planuje na rok 2023 i jakich aut możemy spodziewać się w tym czasie?

Premiery BMW w 2023 roku

Zacznijmy od aut, które swoją premierę już miały, lecz dopiero w 2023 roku trafią do salonów i na ulice. Mowa tu przede wszystkim o dwóch autach, czyli BMW XM oraz o BMW M2 Coupe. Te pojazdy będące owocem pracy sportowej dywizji BMW M były prezentowane rok temu, lecz dopiero w 2023 roku mają one trafiać do klientów, którzy zamówili je jako pierwsi.

Dostawy pierwszych egzemplarzy BMW XM oraz BMW M2 Coupe są zaplanowane na kwiecień 2023 roku. W ten sposób na ulicach zaczną pojawiać się pierwsze egzemplarze nowego, luksusowego SUVa z Bawarii, który charakteryzuje się między innymi potężnym silnikiem o mocy aż 653 koni mechanicznych.

Zostańmy jeszcze chwilę przy BMW XM. W tym roku planowane są nie tylko pierwsze dostawy zwykłej wersji BMW XM. Bawarska marka planuje także premierę specjalnej wersji tego luksusowego SUVa. Mowa tu dokładniej o BMW XM Label Red. Ten potężny SUV o długości ponad 5 metrów ma dysponować ogromną mocą wynoszącą aż 748 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym, który sięga aż 1000 niutonometrów. Premiera BMW XM Label Red najprawdopodobniej będzie mieć miejsce jesienią 2023 roku.

Pierwsza połowa roku przyniesie nam także ciekawe premiery. Dotyczy to przede wszystkim jednego z fundamentów oferty modelowej BMW. Mowa tu naturalnie o BMW serii 5. Ten reprezentant BMW w klasie wyższej to od lat jedno z najpopularniejszych aut w całej ofercie modelowej marki z Bawarii i wiele osób wprost marzy o zakupie BMW serii 5. O tym, jak ważne jest BMW serii 5 dla Bawarczyków, niech świadczy fakt, że do tej pory powstało już siedem generacji tego auta. Najnowsza z nich debiutowała jednak jeszcze w 2017 roku, a koniec jej produkcji ma nastąpić jeszcze w 2023 roku.

Oczywiście jest to związane z tym, że w pierwszej połowie roku mamy się przekonać o tym, jak wyglądać będzie ósma już generacja kultowego sedana i kombi. Na ten moment powoli można dowiadywać się o kształcie tego samochodu, gdyż egzemplarze testowe regularnie są fotografowane na ulicach. Oczywiście, gdy BMW serii 5 zostanie spotkane w taki sposób, zobaczymy tylko to, co BMW chce nam pokazać, gdyż podobnie jak w wypadku innych testów samochodów, BMW serii 5 VIII jest obecnie wypuszczane na ulice tylko w kamuflażu.

Ostatnia premiera, o której wiemy na ten moment dotyczy z kolei kompaktowego SUVa, a dokładniej BMW X2. Jest to również dość zrozumiałe, gdyż BMW X2 to auto podobne wiekowo do siódmej generacji BMW serii 5. Ten kompaktowy SUV dołączył do oferty bawarskiej marki w 2018 roku w trakcie ogromnej ofensywy modelowej. W jej trakcie oprócz BMW X2 pokazano jeszcze pięć innych modeli, więc Bawarczycy w trakcie 2018 roku nowe auto pokazywali średnio co dwa miesiące.

Czy BMW może nas czymś zaskoczyć?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W dzisiejszych czasach raczej trudno o to, by producenci samochodów zaskakiwali nas jakimiś premierami, gdyż posiadają oni starannie ułożone terminarze opracowane z myślą o tym, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat muszą w znacznym stopniu zelektryfikować swoją gamę.

Dlatego jedynym zaskoczeniem, które jak bardziej się zastanowimy, wcale tak wielką niespodzianką nie będzie, może być zaprezentowanie elektryków wraz z BMW serii 5, a także BMW X2. Posługując się obecnie używanym przez BMW kluczem auta te nazywałyby się BMW i5, a także BMW iX2. Poza tym w 2023 roku możemy się raczej spodziewać oczekiwania na doniesienia mówiące o tym, co wprowadzone zostanie dopiero w roku 2024, czy też 2025. Wtedy można spodziewać się nieco większych premier, chociaż trzeba przyznać, że wprowadzenie nowej generacji BMW serii 5 to i tak dość spore wydarzenie, które sprawi, że zapamiętamy ten rok.